Wykłady mistrzowskie w kwietniu

Wykłady mistrzowskie to cykl dwunastu prelekcji, podczas których w przystępny sposób zostanie zaprezentowanych dwanaście prób opisu rzeczywistości ujętych w naukowe opowieści o świecie przedstawianym z perspektywy różnych dyscyplin naukowych (filozofii, pedagogiki, teologii, fizyki, prawa czy sztuki). To spotkania, które rzucając nowe światło na otaczającą nas rzeczywistość, mają pobudzać do myślenia, a tym samym zachęcać do podejmowania własnych starań zrozumienia świata.

Organizowane w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego wykłady mają charakter otwarty. Zaproszenie do wzięcia w nich udziału w sposób szczególny adresowane jest do studentów i pracowników uczelni, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani proponowaną tematyką.

W kwietniu cykl otwartych wykładów mistrzowskich poprowadzą:

  • dr hab. Dagmara Drzazga – dziennikarka i reżyser, od wielu lat związana z oddziałem TVP w Katowicach oraz z Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ,
  • dr Grzegorz Odoj – etnolog i antropolog kultury, pracownik Zakładu Teorii i Studiów Antropologicznych UŚ,
  • a także informatyk i programista dr inż. Roman Simiński z Zakładu Systemów Informatycznych UŚ.

Notka na stronie Uniwersytetu Śląskiego dostępna jest pod adresem: http://www.us.edu.pl/wyklady-mistrzowskie-w-kwietniu.

Szczegółowe informacja na temat wykładów mistrzowskich: http://50.us.edu.pl/wyklady-mistrzowskie.

 

 
do góry