WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ – WYSTAWA STUDENTÓW INSTYTUTU SZTUKI UŚ

Zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki 12 na wystawę studentów UŚ w Cieszynie z Pracowni Projektów Kreatywnych (Edukacja Artystyczna, Instytut Sztuki UŚ).
Wernisaż wystawy odbędzie się 10.06. o godz. 17.00

Bomba tyka, katastrofa wydaje się nieuchronna, a w nas rośnie poczucie, że musimy jakoś przetrwać.

Ostatnie dekady wierzyliśmy, że przed końcem świata, jaki znamy uchronią nas politycy, powierzaliśmy im teraźniejszość i przyszłość, ale nasze zaufanie chyba się wyczerpało. Zostaliśmy sami. Poczucie osamotnienia czy raczej brak wspólnoty w walce o uratowanie świata wzmacnia w nas lęki, bo dobrze wiemy gdzieś w głębi siebie, że pojedynczy człowiek niewiele może, a bez zaufania przyjdzie nam pozostać w ciemności schronu, jeśli w ogóle zdążymy albo będziemy mogli się w nim schować.

„Widoki na przyszłość” to wystawa projektów artystycznych studentów I roku studiów uzupełniających magisterskich Edukacji Artystycznej Instytutu Sztuki UŚ. Przejęci stanem środowiska uznali, że biorą w tym udział więc najwyższa pora zacząć tworzyć strategie przetrwania czy ratunku. W trybie pilnym trzeba też ćwiczyć wyobraźnię i to najlepiej wspólnie z innymi. Kto wie, może artystyczne widoki na przyszłość uruchomią w nas potrzebę wzięcia odpowiedzialności za tu i teraz żeby rzeczywistość była mniej okrutna niż nam się wydaje.

• Maria Bugdol,
  • Wiktoria Domin,