Studenci Instytutu Muzyki laureatami XVI Międzynarodowego Konkursu Interpretacji w Rużomberku (sk)

XVI Międzynarodowy Konkurs Interpretacji „Studencka Działalność Artystyczna” organizowany przez Katolicki Uniwersytet w Rużomberku (Słowacja), to wydarzenie skierowane m.in. do studentów uniwersyteckich wydziałów artystycznych oraz akademii muzycznych. Tegoroczna edycja odbywała się 9 i 10 kwietnia 2019 roku, a uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: grze na fortepianie, organach, śpiewie solowym, śpiewie kameralnym i grze na fortepianie na cztery ręce.

W gronie laureatów konkursu znaleźli się studenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Igor Maryshkin przygotowany przez dr. hab. prof. UŚ Huberta Miśkę zajął pierwsze miejsce w kategorii śpiewu solowego. Natomiast w kategorii gry na fortepianie  zwyciężył Adam Myślewicz, który otrzymał także nagrodę specjalną za interpretację etiudy „Toccatina” N. Kapustina. Adama Myślewicza przygotowywał dr Grzegorz Niemczuk.

Gratulujemy!