Recital chopinowski Grzegorza Niemczuka

W 204. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina z recitalem fortepianowym wystąpi mgr Grzegorz Niemczuk. Koncert odbędzie się 26 lutego 2014r. w sali kameralnej na Wydziale Artystycznym.

Zapraszamy!

 

Grzegorz Niemczuk, jeden z najbardziej aktywnych polskich pianistów młodego pokolenia, bywalec wielu prestiżowych estrad koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił do tej pory z ponad 300 recitalami i koncertami, odwiedzając 20 krajów na 5 kontynentach. Wśród sal koncertowych, które gościły Grzegorza Niemczuka znajdują się m. in.: Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Civico w Vercelli, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Ogrody Botaniczne w Singapurze, Collonge-Bellerive w Genewie, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Muzeum Sztuki Współczesnej w Turku, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa czy Zamek Królewski w Warszawie oraz inne ośrodki w Neapolu, Paryżu, Wenecji, Oslo, Wilnie, Sofii, Mariańskich Łaźniach, Addis-Ababie, Daegu, Phoenix i wielu innych miastach świata. Pianista posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 200 utworów solowych i 20 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki Baroku po muzykę XX i XXI wieku.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych. W 2013 roku wygrał "2013 International Carnegie Hall Concerto Debut Competition" w Nowym Jorku. Jest również zwycięzcą 40 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010),  "Rencontres Internationales des Jeunes Pianistes" w Waterloo (2009), 9 Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Stefano Marizza" w Trieście (2008) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu "Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie (2008). Otrzymał tytuł laureata "Janet and William Schwartz  Scholarship Award" -  Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego odbywającego się w Nowym Jorku (2008) oraz "Estrady Młodych" na 43 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2009).

 

Grzegorz Niemczuk koncertował na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, w tym trzykrotnie na International Keyboard Institute and Festival w Nowym Jorku (2008, 2009, 2011), trzykrotnie na Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych (Litwa, Słowacja, Finlandia), na 48 Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju (2010), na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (2010), na 65 Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju (2010), De Varsovie à Paris w Paryżu (2010), Mosel Musikfestival w Mesenich (2011), La Folle Journee de Varsovie w Teatrze Wielkim w Warszawie (2010), Franz Liszt Piano Festival w Addis-Ababie (Etiopia, 2011), Festiwal Dino Ciani w Cortina d’Ampezzo (2010, 2012), Matinees du piano w Orleans (Francja, 2009) czy III Rassegna di Giovani Pianisti w Rovinj (Chorwacja 2009).

 

Od roku 2011 jest asystentem w Zakładzie Instrumentalistyki Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, jego studenci zdobywają najwyższe nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych (m.in. we Włoszech, Słowacji i Francji).

 
do góry