Muzyczna Akademia Seniora SART Cieszyn 2018

Zakończył się projekt Muzyczna Akademia Seniora SART Cieszyn 2018 skierowany do osób w wieku senioralnym, przebywających w domach opieki i w zakładach opiekuńczo-leczniczych na terenie Śląska Cieszyńskiego, dla których dostęp do szeroko pojętej kultury jest utrudniony a czasem wręcz niemożliwy. Obecna edycja Muzycznej Akademii Seniora jest kontynuacją projektu SART Cieszyn 2017.

W ramach projektu odbyły się koncerty i warsztaty edukacyjno-artystyczne, w których zaprezentowali się m.in. wykonawcy związani z Instytutem Muzyki. Serdecznie dziękujemy za udział w tej – naszym zdaniem – wyjątkowej inicjatywie.

Zadanie zrealizowano w ramach programu Kultura Dostępna 2018 i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowane ze środków Miasta Cieszyn.

Koncepcja i realizacja projektu:

Ewa Bogdanowicz (koordynator), Grażyna Durlow, Małgorzata Mendel

Organizator:

Stowarzyszenie Via Musica

Partnerzy:

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Artystyczny w Cieszynie

Fundacja św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie

Dom Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Cieszynie

Fotoreportaże z poszczególnych wydarzeń:

Na ludowo

29 czerwca 2018

Muzyczne perły