Jazz w Katowicach

Od dziś (25.04.2016) do 30 kwietnia w Katowicach trwa JazzArt Festival. 30 kwietnia przypada ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Jazzu. To dobra data i zarazem ostatni moment, aby odwiedzić Galerię Negatyw, w której trwa jeszcze wystawa "Strefa jazzu: Młody jazz". Rozpoczęła ona cykl wystaw i wydarzeń artystycznych pt. "Symfonia Sztuk", najnowszą inicjatywę Galerii Negatyw, skoncentowaną wokół zaszczytnego miana "Miasta muzyki", tytułu nadanego Katowicom przez UNESCO wraz z końcem ubiegłego roku. Galeria Negatyw znajduje się obecnie na poziomie drugim centrum handlowego "Galeria Katowicka".

Zbiorowa wystawa plakatów jazzowych, której kuratorem jest Tomasz Kipka z Zakładu Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego) stworzona została za sprawą współpracy z Galerią Negatyw i prezentuje wybór plakatów prezentowanych podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu "Jazz w Ruinach" organizowanego przez Śląski Jazz Club, najstarsze stowarzyszenie jazzowe na Śląsku. Prezentowane plakaty pochodzą z: Argentyny, Białorusi, Czech, Ekwadoru, Grecji, Iranu, Korei Południowej, Meksyku, Rosji, Serbii, Słowacji, Włoch i Polski, wśród nich prace studentów i wykładowców Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie i ASP w Katowicach.

Przy okazji zapowiadamy już wystawę 12. Jazzu w Ruinach, która będzie nosiła tytuł "Jazz movie". Twórców informujemy, że na plakaty dotyczące związków jazzu z filmem będziemy czekać do 10 lipca!

 

 
do góry