Dariusz Górniok nominowany za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku!

Dariusz Górniok, pracownik Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego nominowany za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku!

Nowa nagroda dla kompozytorów na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie za najlepszą autorską muzykę powstałą w poprzednim roku do polskiej produkcji: filmu, serialu lub animacji. Laureata wybierze wspólnie 50 najlepszych dziennikarzy muzycznych, filmowych i krytyków w Polsce. Nominację za 2018 rok otrzymało 10 kompozytorów.
Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się podczas prestiżowej gali Scoring4Polish Directors, która stała się w ostatnich latach ważnym miejscem spotkania twórców i publiczności wokół postaci polskich mistrzów kina (Wajda w 2015, Polański w 2016, Holland w 2018, Zanussi w 2019). Zwycięzca konkursu otrzyma specjalnie przygotowaną na tę okazję statuetkę oraz zaproszenie do koncertowego wykonania swojej muzyki podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Wśród nominowanych w 2019 roku znaleźli się następujący twórcy i tytuły:

Bartosz Chajdecki – „Kruk. Szepty słychać po zmroku”
Bartłomiej Gliniak – „Jak pies z kotem”
Dariusz Górniok – „Ułaskawienie”
Arkadiusz Grochowski i Marek Koterski – „7 uczuć”
Jan Komar i Małgorzata Penkalla – „Rojst”
Antoni Komasa-Łazarkiewicz – „Kamerdyner”
Filip Míšek – „Fuga”
Łukasz Targosz – „Nielegalni”
Mikołaj Trzaska – „Kler”
Atanas Valkov – „Pułapka”

12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa od 14 do 21 maja 2019 roku.
Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są:

Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.