Projekt „Studia i co dalej – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy"

Pragniesz znaleźć pracę marzeń zaraz po studiach? Chciałbyś móc negocjować swoją pensję? Nie czekaj do zakończenie studiów. Już dziś umów się z naszym doradcą i zwiększ swoje szanse na rynku pracy! Aplikuj do projektu „Studia i co dalej – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy".

CO? - projekt "Studia i co dalej - zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy"

KIEDY? - do 31 stycznia 2021 r.

GDZIE? - Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego (Studencka Strefa Aktywności, rektorat UŚ, pokój 120)

O PROJEKCIE

W ramach projektu możesz skorzystać z indywidualnego poradnictwa zawodowego związanego m. in. z przedsiębiorczością, które pomoże Ci rozpocząć swoją przygodę na rynku pracy. W ramach doradztwa możesz liczyć m. in. na:

• pomoc w określeniu swoich celów zawodowych i zaplanowaniu kariery,
  • pomoc w określeniu swoich mocnych i słabych stron,
  • informacje, jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Twojej branży,
  • doradztwo w przygotowaniu profesjonalnego CV i LM,
  • próbną rozmowę kwalifikacyjną,
  • informacje dotyczące współczesnych form rekrutacji i selekcji pracowników.

JAK SKORZYSTAĆ Z PROJEKTU?

W zależności od wydziału, na którym studiujesz wsparciem obejmie Cię jeden z naszych doradców.

- jeśli studiujesz na Wydziale: Filologicznym, Matematyki, Fizyki i Chemii lub Pedagogiki i Psychologii Twoim doradcą jest: Ewelina Skubała e-mail: ewelina.skubala@us.edu.pl tel. 32 359 20 32

- jeśli studiujesz na Wydziale: Artystycznym, Etnologii i Nauk o Edukacji, Biologii i Ochrony Środowiska lub Nauk Społecznych Twoim doradcą jest: Ewa Cetnar - Tkaczyk e-mail: ewa.cetnar-tkaczyk@us.edu.pl tel. 32 359 20 32

- jeśli studiujesz na Wydziale: Prawa i Administracji, Nauk o Ziemi, Informatyki i Nauki o Materiałach, Teologicznym lub Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Twoim doradcą jest: Małgorzata Biylnik e-mail: malgorzata.biylnik@us.edu.pl tel. 32 359 20 32

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA SPOTKANIE Z DORADCĄ?

Jeśli chcesz poznać możliwości rozwoju zawodowego, rozpocząć poszukiwanie pracy, zapytać o radę w pisaniu dokumentów aplikacyjnych lub przejść próbną rozmowę kwalifikacyjną – zadzwoń lub wyślij e-mail z:

• imieniem i nazwiskiem,
  • nazwą wydziału, na którym studiujesz,
  • rokiem studiów,
  • informacją o Twoim aktualnym statusie na rynku pracy,

na adres mailowy swojego doradcy z informacją, w jakiej sprawie chcesz się spotkać, a dostaniesz odpowiedź z propozycją terminu spotkania indywidualnego, na którym będziesz mógł opowiedzieć o swoich wątpliwościach, planach, aspiracjach. Na podstawie tych informacji nasz doradca kariery wybierze metody, które w największym stopniu pomogą odpowiedzieć Ci na nurtujące Cię pytania. Spotkanie może być jedno, może też być ich kilka, ale każde z nich z pewnością wniesie nowe informacje do Twoich planów zawodowych. Doradztwo jest realizowane w ramach projektu "STUDIA I CO DALEJ - zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy".