Pracownicy i studenci Wydziału Artystycznego na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE 2016

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie. Dzięki współpracy pracowników i studentów śląskich uczelni z Miastem Katowice, od 13 do 15 października szykuje się nam prawdziwa naukowa uczta!

• 13.10.2016 – Rynek w Katowicach – XII Śląski Studencki Festiwal Nauki
  • 14–15.10.2016 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 oraz XII Śląski Studencki Festiwal Nauki

Pracownicy naukowo-dydaktyczni i studenci Instytutu Muzyki również wezmą udział w tym interesującym wydarzeniu. Podczas XII Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki wystąpi Chór Reprezentacyjny Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który poprowadzi dr hab. Izabella Zielecka-Panek, prof. UŚ.

Z kolei w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2016 zaprezentuje się Międzywydziałowy Zespół Folkowy FolkUŚ. Występ ten uzupełni wykład dr Magdaleny Szyndler na temat związany z kulturą ludową, zaś Zespół Wokalny Instytutu Muzyki „A piacere” wykona standardy muzyki jazzowej (przygotowanie artystyczne: dr Danuta Zoń-Ciuk, dr Karol Pyka).

Propozycją dla najmłodszych będzie prezentacja fragmentów bajki muzycznej dla dzieci na postawie ksiażki ks. Bogusława Zemana pt. "Tajna misja Bombika" w adaptacji Magdaleny Micherdy, z akompaniamentem dr Karola Pyki - aranżera piosenek. Sam autor bajki będzie czytał jej fragmenty (prowadzenie: dr Aleksandra Zeman).

Koncert pt. „Lekka muzyczka” to z kolei występ muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych połączony z wykładem na temat budowy tych instrumentów (prowadzący: mgr Stanisław Trembla).

W strefie „Sztuka” pojawi się prezentacja projektu artystycznego pod tytułem „Konstruowanie nietradycyjnych instrumentów muzycznych”wystawa wybranych instrumentów i obiektów dźwiękowych, wykonanych w ramach projektu dotyczącego konstruowania nietradycyjnych instrumentów muzycznych z wykorzystaniem technik ceramicznych "Akademia Dźwięków Ziemi" (dr hab. Małgorzata Krentowicz, dr hab. Krzysztof Gawlas, dr Karol Pyka).

We wszystkich muzycznych wydarzeniach biorą udział studenci Wydziału Artystycznego i Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Festiwalu: