Pedagodzy i studenci Instytutu Muzyki na "Gaude Cantem" 2017

W dniach 12-15 października 2017 roku odbył się w Bielsku-Białej XIII Międzynarodowy Festiwal Chórów „Gaude Cantem”.

W festiwalowym konkursie Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod dyrekcją dr hab. prof. UŚ Izabelli Zieleckiej-Panek uzyskał Złoty Dyplom w kategorii chórów akademickich oraz Puchar Prezesa Oddziału Bielskiego PZChiO  dla „najlepszego chóru Oddziału Bielskiego PZChiO”.

Do wykonania Completorium G.G. Gorczyckiego podczas koncertu inauguracyjnego „Gaude Cantem” zaproszony został, jako solista, dr hab. prof. UŚ Hubert Miśka, a także Chór Kameralny „A Piacere” Instytutu Muzyki UŚ przygotowany przez dr Danutę Zoń-Ciuk. Chórzyści z „A Piacere” wzięli także udział w specjalistycznych warsztatach zorganizowanych w ramach festiwalu.

Gratulujemy!