Pedagodzy i studenci Instytutu Muzyki na estradach świata

Pracownicy Instytutu Muzyki promowali muzykę polską w Daugavpils, w drugim co do wielkości po Rydze, mieście Łotwy.

W dniach 2.05.2017 oraz 5.05.2016 wystąpili z trzema odmiennymi koncertami, wypełnionymi kompozycjami znakomitych, choć mniej znanych kompozytorów polskich. W repertuarze znalazły się między innymi utwory Wojciecha Sowińskiego, Franciszka Mireckiego, Feliksa Nowowiejskiego, Dezyderiusza Danczowskiego, Zenona Kowalowskiego, Jana Sztwiertni oraz dwa prawykonania kompozycji Józefa Świdra: Tematu i wariacji na wiolonczelę i fortepian (1951) oraz Sonaty na fortepian (1955).

Koncerty miały miejsce w Centrum Kultury Polskiej, Katedrze Marcina Lutra oraz Uniwersytecie w Daugavpils.

Wykonawcami koncertów byli:

Adam Wagner - skrzypce,

Urszula Mizia - wiolonczela,

Agnieszka Kopińska - fortepian.

5 lipca 2017 r. Grzegorz Niemczuk wystąpi z recitalem chopinowskim
w Sali Toyosu Civic Center Hall w Tokio.

W dniach 29 kwietnia-1 maja 2017 w Musile di Piave we Włoszech odbywał się konkurs muzyczny „Musica Insieme”.

Student Karol Lucjan otrzymał trzecią nagrodę w sekcji fortepianu.