Konkursowe sukcesy studentek Instytutu Muzyki

W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w Katedrze Muzyki na Wydziale Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberku (Słowacja) odbył się XV Międzynarodowy Konkurs Interpretacji "Studencka Działalność Artystyczna". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas szkół muzycznych, studentów uniwersyteckich wydziałów artystycznych oraz akademii muzycznych. Eliminacje przeprowadzono w kilku kategoriach.

W tegorocznej edycji, w gronie laureatów znaleźli się również studenci z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie.

Danuta Bańczyk przygotowana przez dr Sabinę Olbrich-Szafraniec zajęła w kategorii śpiewu solowego  I miejsce. W kategorii gra na fortepianie - I miejsce oraz nagrodę Rektora otrzymała Dorota Kuźnik, zaś II miejsce Angelika Niemiec, obie Panie przygotowane zostały przez dra Grzegorza Niemczuka. W kategorii gra na fortepianie na cztery ręce II miejsce oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej  otrzymały Anna Szymoniak i Julia Dudzik przygotowane przez dr Agatę Hołdyk.

Gratulujemy!