Konkurs Artystyczna Podróż Hestii

Czekamy na zgłoszenia studentów Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie do konkursu Artystyczna Podróż Hestii! W tegorocznej 17. edycji zaproszenie kierujemy do młodych twórców studiujących na IV i V roku i tworzących w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance. Zależy nam, aby studenci zgłosili swoje prace już dziś!

Konkurs APH - jako naturalna część polskiego rynku sztuki - daje realną przestrzeń do zaistnienia w jego obiegu. Zachęcamy studentów do wejścia w pole sztuki, które jest otwarte na głos młodego pokolenia, a co więcej – potrzebuje nieustannie świeżego artystycznego wyrazu.

Przy zgłaszaniu pracy konkursowej należy skorzystać ze specjalnego panelu na stronie internetowej: KONKURS. Jeśli pojawią się pytania – zachęcamy do zapoznania się z FAQ, jesteśmy także dostępni pod telefonem i e-mailem!

To, co wyróżnia konkurs APH spośród wielu innych konkursów artystycznych, to zainteresowanie się działaniami młodych twórców, którzy jeszcze nie opuścili murów uczelni. Finaliści i laureaci konkursu APH wybierani są w kilkuetapowym głosowaniu jury, w którego skład wchodzą uznane autorytety na polskiej scenie sztuki współczesnej.

NAGRODY

Przed uczestnikami 17. edycji konkursu APH stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w światowych centrach sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku i Walencji. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. W tym roku pojawi się także nowe wyróżnienie przyznawane przez organizatora konkursu - Nagroda Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, którą jest 6-miesięczne stypendium w wysokości 12 000 zł brutto na wykonanie projektu artystycznego o tematyce związanej z „podróżą”.

Dziękujemy za wieloletnie zainteresowanie i pomoc w rozpropagowaniu informacji o konkursie APH wśród studentów cieszyńskiej uczelni.  Będziemy wdzięczni za okazaną przychylność także podczas obecnej edycji. Gorąco zachęcamy do śledzenia poszczególnych etapów konkursu i zapraszamy już teraz na galę finałową w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 25 czerwca 2018 r.

Informacje o konkursie:

www.artystycznapodrozhestii.pl

#konkursaph

Facebook: Artystyczna Podróż Hestii

Instagram: @konkursaph

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii / Hestia Artistic Journey Foundation
artystycznapodrozhestii.pl

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii z siedzibą w Sopocie, 81-731 Sopot, ul. Hestii 1, wpisana do Krajowego
Rejestru Sądowego pod numerem KRS0000518962 o numerze NIP 5851469283 i numerze REGON 222134421.

-------------------------------------------------------------------------