IX edycja Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

Jak co roku rusza Konkurs Wyróżnień JM Rektora UŚ, w którym mogą startować wszyscy nasi studenci i doktoranci, jak również uczestnicy kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W IX edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego wprowadzone zostały zmiany m.in. umożliwiające staranie się o Wyróżnienie osobom, które już je otrzymały. W związku z tym do udziału w konkursie zapraszamy także doktorantów, którzy byli Wyróżnieni wcześniej, jako studenci.

Wyróżnienia przyznawane są studentom i doktorantom za osiągnięcia i realizację inicjatyw w następujących dziedzinach działalności: społecznej, kulturalnej, artystycznej, sportowej, naukowej, popularnonaukowej oraz za wspieranie i inicjowanie życia studenckiego. Wyróżnienie, obejmujące działalność od rozpoczęcia studiów, można otrzymać jako student, a następnie jako doktorant wykazując osiągnięcia z tych konkretnych etapów kształcenia.

Terminy składania wniosków na wydziałach są ogłaszane przez dziekanów i udostępniane na stronie konkursu. Drogą elektroniczną, każda osoba lub instytucja może zaproponować kandydata, który zasługuje na udział w konkursie, lecz z różnych powodów nie zgłosił się do niego osobiście: http://student.us.edu.pl/propozycja-kandydata. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wyroznienia.us.edu.pl.