I International Print Triennial - Cieszyn 2017

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dobiegł końca etap kwalifikacyjny I Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie 2017 odbywającego się pod patronatem J.M. Rektora UŚ prof. zw. dra hab. Andrzeja Kowalczyka, Burmistrza Miasta Cieszyna mgra Ryszarda Macury oraz Dziekana Wydziału Artystycznego prof. zw.dr hab. Małgorzaty Łuszczak.

Konkurs dedykowany był młodzieży powyżej 14 roku życia – uczniom, studentom i niedawnym absolwentom uczelni wyższych. Tematem przeglądu było: „W Poszukiwaniu Niemożliwego”. Funkcję kuratora pełnił dr hab. Adam Czech (UŚ).

Zainteresowanie Triennale przekroczyło oczekiwania organizatorów. Do konkursu zgłosili udział autorzy z 32 krajów nadsyłając 1006 prac. Jury pod kierownictwem prof. Joanny Piech-Kalarus (UŚ) w składzie: prof. Małgorzata Łuszczak (UŚ), dr hab. Marek Sibinsky (Uniwersytet w Ostrawie), dr hab. Dariusz Gajewski (ASP Katowice), dr hab. Krzysztof Marek Bąk (UŚ), dr Mikołaj Marcela (UŚ) oraz przedstawiciele studentów: lic. Marta Frąckowiak, Maja Seweryn i Maciej Jaroszyński, wybrało do finałowej wystawy 232 prace. Przyznano 6 nagród w czterech kategoriach oraz 4 wyróżnienia. W zgodnej ocenie jurorów poziom prac nadesłanych na konkurs był wyjątkowo wysoki.

Wernisaż wystawy finałowej będzie miał miejsce 26 kwietnia 2017 r. w Galerii Uniwersyteckiej na Wydziale Artystycznym UŚ.

Cieszymy się, że wspólna inicjatywa studentów oraz pedagogów Wydziału odniosła tak wielki sukces i spotkała się z tak dużym odzewem ze strony młodych twórców z całego świata. W załącznikach wyniki konkursu,  kilka fotografii z obrad jury oraz reprodukcje nagrodzonych prac.

Plik: