Grzegorz Niemczuk w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest jednym z najstarszych i nielicznych monograficznych konkursów muzycznych o wielkim prestiżu i światowym rozgłosie. Pozostaje niezmiennie poświęcony wykonawstwu muzyki jednego kompozytora.

Tegoroczną, siedemnastą edycję konkursu rozpoczynającą się pierwszego października zainaugurują koncerty Marthy Argerich i Garricka Ohlssona, zwycięzców z lat 1965 i 1970. Prezydent RP objął konkurs honorowym patronatem.

 

W gronie pianistów z całego świata zakwalifikowanych do eliminacji tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego znalazł się również pracownik Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ
mgr Grzegorz Niemczuk. 

http://konkurs.chopin.pl/pl/edition/xvii/preliminary/3770

 

24 marca 2015 roku Grzegorz Niemczuk wystąpi w Kioi Hall w Tokio http://www.kioi-hall.or.jp/access.html w koncercie charytatywnym dla osób poszkodowanych w wyniku Wielkiego Trzęsienia Ziemi i Tsunami w Tohoku.
Z towarzyszeniem Wirtuozowskiej Orkiestry Mozartowskiej pod dyrekcją Mitsuyoshi Oikawy wykona 26 Koncert fortepianowy D-dur K. 537 „Koronacyjny” W.A. Mozarta.
http://pl.instytut-polski.org/event/music/4850/

 

http://www.instytutmuzyki.us.edu.pl/files/grzegorz.niemczuk.htm

http://www.niemczuk.com/pl/

 
do góry