DROBNE RANKI, PIĘKNE ZMIERZCHY — wystawa prac Pauliny Poczętej w Bielskiej BWA

1 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii BWA w Bielsku-Białej odbędzie się wernisaż prac Pauliny Poczętej. W imieniu Organizatora serdecznie zapraszamy!

Na wystawę Pauliny Poczętej składają się prace powstałe w kilku ostatnich latach, zrealizowane w różnych mediach: niewielkich rozmiarów autoportrety malarskie, rysunki i kolaże rysunkowe z cyklów „Odrobina człowieczeństwa” i „Ślady po bańkach” oraz inne prace, układające się w małe serie. Artystka wykorzystuje w twórczości obiekty znalezione — zarówno analogowe, jak i cyfrowe — przedmioty codziennego użytku, popsute lub zużyte, tracące swoją pierwotną funkcję. Poprzez działania artystyczne Paulina Poczęta przywraca ich wartość oraz nadaje im nowy sens. W pracach, opartych w dużej mierze na autoportrecie, porusza problem samotności człowieka, odwołuje się do tematyki pamięci i wspomnienia.

Paulina Poczęta — urodzona w 1980 roku w Zawierciu. Absolwentka Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom z grafiki Pauliny Poczętej w 2005 roku znalazł się w 2. Edycji konkursu „Najlepszy dyplom — grafika” Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. W 2013 roku otrzymała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych. Od 2007 roku zatrudniona na macierzystej uczelni; prowadzi zajęcia z rysunku oraz autorską pracownię. Zajmuje się tworzeniem obiektów, rysunkiem, grafiką i malarstwem. Swoją twórczość prezentowała na ponad 20 wystawach indywidualnych i ok. 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wyróżniona na V Międzynarodowym Konkursie Rysunku we Wrocławiu (2012). Laureatka II Nagrody 8. Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie (2014), I Nagrody na 29. Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki (2014) oraz Nagrody specjalnej na XVIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny — Zielona Góra 2016. Mieszka w Bielsku-Białej.

Wystawa trwa od 2 do do 25 lutego 2018 roku.