8. Urodziny Zamku Cieszyn

W imieniu Jubilata zapraszamy na szereg inspirujących wystaw, których wykaz można znaleźć na stronie internetowej Zamku. W imieniu własnym – Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, szczególnie polecamy dwie wystawy...

Jedną z nich jest wystawa „Dotyk” prezentująca rzeźbę Agnieszki Lisowskiej – absolwentki kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Agnieszka Lisowska dyplom obroniła w pracowni rzeźby profesora Jerzego Fobera. Uważa, że poprzez abstrakcję, symbolikę elementarnych figur geometrycznych możliwe jest formułowanie uniwersalnego przesłania. Oscylując między tym co realne a intuicyjne zwraca uwagę na dualizm ludzkiego istnienia. Wystawa trwa od 1 do 28 lutego w Rotundzie na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Z kolei w Sali konferencyjnej w „Oranżerii” Zamku Cieszyn od 2 do 17 lutego można oglądać wystawę „Wzorowe Śląskie”. Cztery zespoły projektowe podjęły się realizacji czterech zadań. Celem było stworzenie koncepcji gotowych do wdrożenia.  Młodzi projektanci, śląskie firmy i doświadczeni trenerzy pracowali nad: wnętrzem wagonu pasażerskiego, kolekcją produktów tekstylnych dla dzieci, wnętrzem mieszkań w zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec w Katowicach oraz informacją wizualną na przystankach autobusowych w Cieszynie. Członkiem zespołu realizującego projekt systemu informacji wizualnej na przystankach autobusowych Cieszyna była Paulina Kosma – studentka kierunku Grafika Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Efekty pracy wszystkich zespołów można zobaczyć na wystawie. 

 
do góry