Andrea Bocelli, Marcello Rota, "HARMONIA" w TAURON Arenie

Wielki zaszczyt spotkał śpiewaków Chóru Uniwersytetu Śląskiego ''Harmonia'' w Cieszynie kierowanego przez dr hab. prof. UŚ Izabellę Zielecką-Panek. Zespół wystąpił podczas koncertu, którego gwiazdą był włoski tenor i multiinstrumentalista Andrea Bocelli. Koncert odbył się w sobotę, 11 listopada 2017 roku w TAURON Arenie w Krakowie.

O Andrei Bocellim słyszał każdy, nawet jeśli nie przepada za tego rodzaju muzyką. Ten włoski śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista należy do najsławniejszych śpiewaków operowych na świecie i artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Jego albumy płytowe sprzedały się w  ponad 80 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W Krakowie artysta zaprezentował najbardziej znane operowe arie Verdiego, Pucciniego, Masseneta oraz utwory z ostatniej płyty Cinema będącej kolekcją wybranych tematów muzycznych z takich filmów jak: West Side Story, Ojciec Chrzestny czy Gladiator. Na scenie artyście towarzyszyli między innymi: Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, włoska piosenkarka popowa Ilaria Della Bidia, kubańska śpiewaczka operowa Maria Aleida oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” w Cieszynie. Przed koncertem, gościnnie wystąpił gitarowy duet CARisMA. Dyrygentem był Marcello Rota, światowej sławy dyrygent ze słynnej dyrygenckiej rodziny, współpracujący z teatrami operowymi w Rzymie, Neapolu, Mediolanie czy Londynie.

Wydarzenie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, wszystkie bilety zostały wyprzedane. Koncertu słuchało ponad 20.000 osób.

Zdjęcia „Harmonii” z A. Bocellim i I. Zieleckiej-Panek z M. Rotą - Adam Karski©