10. Fortuna Bieg — Puchary Dziekana Wydziału Artystycznego wręczone

22 kwietnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie odbył się 10. Fortuna Bieg. Wydział Artystyczny w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, podobnie jak w zeszłej edycji, był partnerem tego wydarzenia i aktywnie włączył się w działania związane z organizacją i przebiegiem Biegu. Puchar Dziekana Wydziału Artystycznego w kategorii Najlepszy Student otrzymał Dawid Malina, a w kategorii Najlepsza Studentka Barbara Wojtyła.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W 10. Biegu Ulicznym Fortuna uczestniczył również dr Tomasz Jędrzejko — adiunkt w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie. Zajął 78 miejsce (czas 00:39:51). W Biegu startowało 1400 zawodników.

Dziekan Wydziału Artystycznego serdecznie dziękuję wszystkim studentom i doktorantom, którzy zaanagażowali się w działania organizacyjne związane z 10. Biegiem Ulicznym Fortuna, tj.: Piotr Garczyk, Marcin Sowa, Michał Szarzec, Aleksandra Mędrala, Krzysztof Master, Wojciech Baraniok, Karolina Sroka, Polina Tomashevska, Katarzyna Reclik, Adam Sojka, Anna Popucha, Anastasia Kotsarenko, Vladyslaw Likhtanskyi, Hülya Karaçali Annepçioglu, Sanja Dimova, Alex Buckó, Bartosz Ostrowski.